Przedszkole Koala - Przedszkole z Werwą !

„Spotkania z przyrodą na żywo".

Cykl spotkań edukacyjnych dla najmłodszych.

Wyjazd na spektakl, pt. „Jaś i Małgosia”

Dziś z przedszkolakami udaliśmy się do Nowohuckiego Centrum Kultury na spektakl, pt. „Jaś i Małgosia”.

Aktualności

„Spotkania z przyrodą na żywo”.

Wtorek, 28 Marca 2017, 15:03

Po wężach, gadach i owadach przyszła pora na pajęczaki – i właśnie tym dzisiejszym spotkaniem zakończyliśmy cykl lekcji z serii „Spotkania z przyrodą na żywo”. Dzieci miały niepowtarzalną okazję oglądania z bliska przedstawicieli gatunków, których nie zobaczymy w naturze w naszym klimacie oraz dowiedziały się wielu ciekawych faktów o życiu tych zwierząt.

Wyjazd na spektakl, pt. „Jaś i Małgosia”

Wtorek, 28 Lutego 2017, 21:09

Dziś z przedszkolakami udaliśmy się  do Nowohuckiego Centrum Kultury na spektakl, pt. „Jaś i Małgosia”. Była to „rozśpiewana i roztańczona, interpretacja bajki braci Grimm, ze szczyptą dydaktyzmu i mnóstwem zabawy. Mali bohaterowie to rozbrykane rodzeństwo, które nie zawsze ma ochotę słuchać swoich rodziców, przez co szybko wpada w kłopoty. Z czasem dzieci przekonują się jednak, że zuchwałe zachowanie nie popłaca, podobnie zresztą jak beztroskie zabawy i łakomstwo”.
W spektaklu pojawia się cała galeria barwnych postaci. Oprócz tytułowych bohaterów, można było zobaczyć groźną Babę Jagę, a także sympatyczne Wiewiórki, a w roli narratorów i komentatorów wydarzeń scenicznych – bajkowe drzewa i przebiegłego kocura. 

Przedstawienie „Przyjaźń to skarb”.

Poniedziałek, 6 Lutego 2017, 15:03

Aktorzy agencji artystycznej Arkadia wystawili dzisiaj dla naszych przedszkolaków przedstawienie, pt. „Przyjaźń to skarb”. Dzieci z mieszkańcami lasu wyruszyły w pełną przygód i wyzwań podróż na poszukiwanie skarbu. W drodze przez las radą służyli sowa, krasnal i wiewiórka – w końcu prawdziwy skarb można znaleźć tylko wspólnymi siłami. Brak tu miejsca na egoizm.

Jak się potem okazało skarb to nie zabawki i drogocenne przedmioty, ale prawdziwa, szczera przyjaźń. Przyjaźń, której towarzyszy otwarcie na drugą osobę, tolerancja oraz umiejętność przebaczania. Nasze przedszkolaki były zachwycone!